Lampiony szczęścia

 

Miłość nie zna granic. Jej moc jest wszechobecna i każdego dnia powinniśmy czuć jej wszechogarniającą siłę. Zdarzają się jednak sytuacje, w których warto w szczególny sposób podkreślić łączące dwojga ludzi uczucie. Doskonałym sposobem na niezapomnianą randkę, cudowne walentynki lub atrakcję weselną okażą się lampiony szczęścia. Taki pokaz świetlny będzie w stanie zachwycić wszystkich widzów i pokazać im coś naprawdę wyjątkowego.


Czym są lampiony szczęścia i jak działają?

Pierwsze wyroby skonstruowane według chińskiego zamysłu powstały przy zastosowaniu naoliwionego papieru ryżowego umieszczonego na bambusowej ramce, a w ich wnętrzu znajdowała się maleńka świeczka lub materiał palny z wosku. Przez lata ich budowa zmieniła się bardzo nieznacznie – część bambusowa została jedynie zastąpiona cieniutkim drucikiem metalowym.
Aby lampion szczęścia mógł wznieść się w powietrze, konieczny jest gorący podmuch połączony z cyrkulującym powietrzem. W momencie, gdy jest ono podgrzewane wewnątrz czaszy płonącym płomieniem, następuje zmniejszenie poziomu jego gęstości, co ostatecznie prowadzi do unoszenia się papierowej konstrukcji. Lot trwa dopóty, dopóki płomień nie zgaśnie – kiedy przestaje być podtrzymywany, świetlna ozdoba powoli opada na ziemię. Jednak trwa to na tyle długo, że obserwatorzy są w stanie zauważyć, jak lampiony szczęścia coraz bardziej oddalają się na horyzoncie, aż w końcu komponują się z gwiazdami i trudno je od nich odróżnić.

Na czym polega idea lampionów szczęścia?

Te wyjątkowe dekoracje świetlne kojarzone są przede wszystkim z marzeniami, dobrymi życzeniami i prośbami wysyłanymi wprost do nieba. Zapalające je osoby wierzą, że właśnie w ten sposób będą w stanie doprowadzić do tego, by się spełniły, zapewnić sobie pomyślność i odsunąć niepowodzenia. Pochodząca z dalekiego wschodu atrakcja jest idealna przede wszystkim dla zakochanych – chińskie przesądy głoszą bowiem, że to właśnie ich życzenia zostaną wysłuchane w trakcie puszczania ku niebu dekoracji wypełnionych ciepłym, pełnym magii światłem.

Jak wysłać ku niebu swoje światełko?

Przygotowanie lampionu szczęścia do lotu wymaga zaangażowania dwóch osób, co dodatkowo przyczynia się do stworzenia romantycznego nastroju chwili. Jedna z nich powinna podtrzymywać papierową ozdobę, druga z kolei – podpalić przymocowaną do niej podpałkę. Następnie wystarczy trzymać dekorację wspólnie tak długo, aż wypełni się ona podgrzanym powietrzem i sama zacznie się powoli unosić.


Ulotne piękno

Pojedynczy lampion szczęścia może być pięknym zwieńczeniem romantycznego wieczoru i pozwolić przez chwilę poczuć wyjątkową bliskość, wpatrując się w tym samym kierunku. Jednak to dopiero kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tych wyjątkowych dodatków świetlnych będzie w stanie stworzyć prawdziwie magiczny spektakl. Widok wzbijających się ku niebu papierowych elementów może być zatem zjawiskowym elementem zabawy weselnej, który zachwyci zarówno Parę Młodą, jak i wszystkich gości, a jednocześnie pozwoli na wykonanie zachwycających pamiątkowych fotografii. Dodatkowym urozmaiceniem i bardzo wzruszającym gestem okaże się doczepienie przez gości do lampionów szczęścia napisanych z myślą o Parze Młodej życzeń.

Sprawdź naszą ofertę